Zakwaterowanie

W Val Thorens znajduje się wiele apartamentów i charakterystycznych domków tzw. chalet, usytuowanych blisko stoków, co jest znacznym udogodnieniem dla zapalonych narciarzy. Mogą oni bowiem wykorzystać cały dzień na szusowanie a następnie zjechać na nartach bezpośrednio pod drzwi swojego apartamentu. Region ten jest najwyżej położony, otocza go trzy lodowce, co stwarza niesamowite widoki.

Wszystkie apartamenty posiadają aneksy kuchenne, które zawierają niezbędne sprzęty takie jak: sztućce, zastawę, garnki itp. Jedyne w co trzeba się tam wyposażyć to środki czystości.

Apartamenty składają się zwykle z pokoju dziennego i sypialni. Aby zaoszczędzić tam miejsce, wykorzystuje się w nich głównie łóżka piętrowe i rozkładane kanapy. W pokojach znajdują się też oczywiście łazienki.

Pokoje mają mały metraż, nie są tak przestronne jak apartamenty w Alpach Włoskich. Wszystko ze względu na ogromną ilość miejsc noclegowych w tym ośrodku, tu zdecydowanie liczy się ilość a niekoniecznie jakość. To jednak zupełnie w niczym nie przeszkadza, ponieważ doskonałe warunki i świetna atmosfera na stoku rekompensują wszystko.

Za apartamenty w dniu przyjazdu i kwaterowania pobierana jest kaucja, każdy zobowiązany jest sprawdzić czy wszystko w jego pokoju jest sprawne i czy znajduje się na swoim miejscu.

 Dużym udogodnieniem w pokojach jest również ogólnodostępne Wi-Fi (płatne z góry za tydzień).

Sklepy, bary i restauracje zlokalizowane są również blisko apartamentów.

http://www.valthorens.com