Region narciarski

Val Thorens to najwyżej położony ośrodek narciarski w Europie, znajduje się on na wysokości 2300 m n. p. m. Jest częścią Trzech Dolin (fr. Les Trois Vallees), które stanowią największy region narciarski w Europie. Łączna ilość tras to aż 600 km!! Doskonałe warunki śniegowe panują tu najdłużej, aż do połowy maja. Jeżeli ktoś jednak ma ochotę pojeździć na nartach nawet w lecie, proponujemy lodowiec Aiguille du Peclet znajdujący się na wysokości 3561 m n. p. m.

VTrzy Doliny mapa trasal Thorens znajduje się w gminie Saint-Martin-de-Belleville, a w samym ośrodku możemy szusować codziennie aż po 140 km tras o zróżnicowanej trudności. Również dla fanów freeride?u jest tu wiele atrakcji, znajduje się tu bowiem aż 5 snowparków.

Val Thorens to również jeden z bardziej nowoczesnych ośrodków. Zróżnicowanie tras jest tu tak duże, że każdy kto się tam wybierze znajdzie coś dla siebie. Uroku temu miejscu dodaje również piękna panorama. Z najwyżej położonego punktu można bowiem zobaczyć między innymi Mount Blanc czy Les Ecrins.

Transport w Val Thorens zapewniają darmowe SKI Busy, ponieważ panuje tam całkowity zakaz jazdy samochodami osobowymi, wszystko to ze względu na chęć ochrony środowiska.

Val Thorens to zdecydowanie najbardziej rozrywkowy region narciarski mimo tego iż jest to kameralne miasteczko. Znajduje się tu mnóstwo barów, restauracji, pubów czy imprez.